Tarihçemiz

1998 yılında kurulan Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce tescil edilmiş ve Türkiye Yelken Federasyonuna bağlı federe bir kulüptür.

Ayrıca Amatör Denizcilik Federasyonu üyesi olan Kulübümüz, yelken ve denizcilik eğitimi için gereken her türlü donanıma sahiptir.

Kartal ilçesi, Cevizli Orhantepe mevkii, Dragos koyunda faaliyet gösteren Kulübümüzün tesislerinde, denizsever küçüklere temel yelken eğitimi ve denizcilik eğitimleri verilmektedir.

Optimist, laser sınıfı teknelerde eğitimlerini başarıyla tamamlayan yelkencilere lisans çıkarılarak yarış organizasyonlarına Kulübümüzü temsilen katılmaları sağlanmaktadır.

Kulübümüz Türkiye Yelken Federasyonu yarış takviminde yer alan yat ve hareketli salma yarışları, ralliler, Dino Cup ve Kartal Belediyesi işbirliği ile Optimist Yaz Okulu ve Deniz Şenliği etkinliklerini düzenlemektedir.

Denize sırt çevirmiş insanlarımıza deniz sevgisini, çevre bilincini aşılamak, doğayla mücadele etmeyi öğretip, ona duyulması gereken saygıyı oluşturmak. ekip çalışması, yardım ve paylaşım öğretisini kazandırmak, özgüveni geliştirmek, liderlik vasıflarını öne çıkarmak, yarışçı ruhu ve terbiyesi kazandırmak, doğanın gücünü, bilgi ve beceriyle birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresini sağlayarak hedefe ulaşmanın taktik ve tekniğini kavratmak, başarmanın hazzını tadarken bunu sosyal ve ekonomik bir yaşam biçimine dönüştürtmek Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nün  temel amacıdır.