2018 Ücretsiz Yelken Yazokulu

“HAYDI ÇOCUKLAR YELKENE”

MARİNA DRAGOS YELKEN İHTİSAS KULÜBÜ

&

KARTAL BELEDİYESİ

ÜCRETSİZ YELKEN YAZOKULU

2018 YILI ÖNKAYIT* KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR

 

8 – 11 yaş grubunda (18/06/2007’dan sonra 18/08/2010’dan önce doğanlar), YÜZME bilen, boy kilo orantısı normal (max 48 Kg) önceki yıllarda bu programımıza katılmamış kız ve erkek öğrencilere açık bu kursta katılımcılar emniyetli ve eğlenceli şekilde deniz, rüzgar ve yelkenle tanışacak. Yaz sezonu boyunca 3 dönem tekrarlanacak olan kurslar 18 Haziran 2018 Pazartesi başlayıp 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü sona erecektir. Birinci dönem Ramazan Bayramı sonrası başlayacaktır.

Yelkenci adayı, bu sporu yaparken doğaya nasıl uyum sağlayacağını öğrenir, sorunlar karşısında doğru ve hızlı karar verebilme yeteneğini geliştirir, takım içinde sorumluluk almanın farkına varır, görev paylaşımının önemini anlar ve takım arkadaşlarıyla sosyal bir ortamı paylaşır.

Amaç: Doğanın gücünü, bilgi ve beceriyle birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresini sağlayarak hedefe ulaşmanın taktik ve tekniğini kavratmak, yardımlaşma, paylaşma ve özgüveni geliştirmek, liderlik vasıflarını öne çıkarmak, yarışçı ruhu ve terbiyesi kazandırmak, başarmanın hazzını tadarken doğaya duyması gereken saygıyı oluşturmaktır.

Süre: Hafta içi her gün 9:00 ile 12:30 saatleri arasında teorik ve pratik görülen 3 hafta süreli eğitim programıdır. Yetenekli, azimli ve istekli gençler lisanslı yelkenci olarak MDYİK’nın spor imkânlarından yararlandırılır. Hafta sonu yaz okulu eğitimi yoktur.

Teorik eğitim: Denizde can ve mal emniyeti, yelken teorisi, rüzgar kuvvetini, yönünü kavrama, seyir kuralları, terimler, rotalar.

Pratik eğitim: Optimisti tanıma, donatma, denizci düğümleri, tekneye hakim olma, seyir teknikleri, tramola – kavança atma, dümen hakimiyeti, dümensiz tekne kullanımı, bedensel müdahalenin tekneye seyir etkileri, farklı rüzgar yönlerine göre yanaşma, şamandıra dönüşleri, yetenek geliştirici deniz oyunları.

Ekipman: Optimist tekne, yelken donanımı ve can yeleği MDYİK tarafından verilir. Eğitimler sertifikalı antrenörler ve güvenlik botları refakatinde yapılır.

Giyim: Şapka, T-Shirt, şort mayo, rüzgârlık, lastik tabanlı spor ayakkabı, yedek kıyafet, havlu.

Kontenjan uygulaması: Her dönem 20 kursiyer, toplamda max 75 kursiyer kabul edilmektedir. Kartal’da ikamet eden veya öğrenim görenlerin kayıt önceliği vardır. Her döneme 5 yedek kayıt alınacak, kesin kayıtlar en küçük adaydan başlatılarak sıralandırılacaktır.

DÖNEMLER VE PROGRAM;

1. Dönem

(Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacaktır)

18.06.2018 – 06.07.2018

* : 1. Dönem kontenjanlarımız dolmuştur.

  PROGRAM : 09:00 – 12:30

 

09:00 – 09:15 Hazırlık ve yoklama

09:15 – 09:30 Jimnastik ve ısınma

09:30 – 10:00 Tekne hazırlama

10:00 – 10:15 Teorik bilgilendirme

10:15 – 11:30 Denizde Eğitim

11:30 – 12:00 Tekneleri toplama

12:00 – 12:15 Gün sonu değerlendirme

12:15 – 12:30 Giyinme ve eve dönüş

2. Dönem 09.07.2018 – 27.07.2018

* : 2. Dönem kontenjanlarımız dolmuştur.

3. Dönem 30.07.2018 – 18.08.2018

* : 3. Dönem kontenjanlarımız dolmuştur.

BAŞVURU YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN TÜM MADDELERİ DİKKATLI OKUYUNUZ, TÜMÜNÜ ANLADIĞINIZDAN EMİN OLDUKTAN SONRA ÖNKAYIT BAŞVURU İŞLEMİNE BAŞLAYINIZ.

 

 • Önkayıt başvuru formunda sizden istenen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bildiriniz.
 • Tüm sorularınızın cevabı yapılan açıklamalar içinde mevcuttur.
 • Kesin aday listesi netleştirildiğinde kıyafetten beslenmeye kadar tüm detay bilgi ve merak ettiğiniz sorularınıza programın ilk günü veli toplantısında cevap bulacaksınız
 • Ücretli – Ücretsiz SERVİS YOKTUR
 • Adayın TC numarasını ve Doğum tarihini tekrar dikkatlice kontrol edip, doğruluğundan emin olunduktan sonra kayıt onayı veriniz.
 • Birden fazla çocuk kaydında; Adayın isim / TC no / Doğum tarihi karışıklığını önlemek için mutlak kimlik aslını elinize alıp kayıt işlemine başlayınız. Önkaydını yaptırdığınız çocuğun kimliğini işlem bitiminde elinizin altından kaldırınız.
 • Buna rağmen kayıt hatası yaptığınızı fark ederseniz tekrar kayıt yapmayınız, durumu info@marinadragos.org adresine bildiriniz.
 • Telefonla bilgi almaya çalışmayınız. Tüm sorularınızı belirtilen e-posta adresi üzerinden tarafımıza iletiniz. Mutlaka geri dönüş yapılacaktır.
 • Bildirdiğiniz e-posta adresinize yapılan bilgilendirmelere / yoklamalara geri dönüş yapmayan velilerin başvurusu ilk seferde “yedek” listeye, ikinci bildirime de cevap verilmediğinde “vazgeçenler” listesine alınır.
 • 18 Haziran 2007’den sonra – 18 Ağustos 2010’dan önce doğan ve YÜZME bilenlere açıktır.
 • Dikkat havuzda iyi yüzen fakat dibi görünmeyen DERİN DENİZDEN korkan çocuklarınızı katılıma zorlamayınız. Katılım öncesi derin denizde yüzmeye alıştırmanızı tavsiye ederiz.
 • Yüzme testine katılmayan, derin sudan ve her türlü deniz canlısından korkan aday programa kabul edilmez (Yosun, deniz anası, balık)
 • Boy ve kilo orantısı normal (max 48 Kg) Kız ve Erkek aday katılabilir.
 • Her aday TEK DÖNEM için başvurabilir.
 • Birden fazla döneme başvuru yapanların ilk başvuru tercihi geçerli kabul edilir.
 • Daha önceki yıllarda katılmış olanlar ücretsiz programdan yararlanamaz
 • Daha önce yaz okuluna katıldığı tespit edilen adayın başvurusu sehven kabul edilmiş olsa dahi listeden çıkarılır.
 • Kartal ilçesinde ikamet eden ya da okuyan öğrencilerin kayıt önceliği vardır.
 • Kardeşlerin aynı döneme kayıt yaptırılmaması öğretinin çocuğunuza yararı açısından önerimizdir.
 • Tüm iletişim bildirdiğiniz eposta adresiniz üzerinden yürütülmektedir.
 • DİKKAT kurumsal uzantılı e-posta adresinizi bildirmeyiniz, gönderilerimiz SPAM’a düşmekte, yoğun posta trafiğinde gözden kaçmaktadır. Yaz okulu iletişiminde günlük kontrol ettiğiniz özel e-posta adresinizi kullanınız.
 • Velisi olmadığınız “komşu çocuk” için başvuruda bulunmayınız.
 • Velayet sahibi kayıt öncesi eşini bilgilendirmekle yükümlüdür.
 • Mazerete istinaden katılamayanlardan doğan boşluğu doldurmak için 2 ve 3 Döneme kontenjanın 3 katı başvuru kabul edilmektedir.
 • Katılımcı aday listesi her dönem başlangıcından 7 gün önce yapılan son yoklama sonrası netleşmektedir. Tüm başvurular online tam zamanlı kayda geçirilmekte olup her türlü incelemeye açıktır.

ONLINE ÖNKAYIT : www.marinadragos.org sitesinden yapınız.

 

* : Önkayıt kontenjanlarımız dolmuştur.